Den se školní psychologií propojil vědecké poznatky s praxí

Motivace ve škole a školní třída jako sociální skupina, to byla hlavní témata historicky prvního Dne se školní psychologií, který 21. června uspořádala katedra psychologie Pedagogické fakulty UK ve spolupráci s Asociací školní psychologie a Spolkem absolventů katedry psychologie PedF UK. Konference se zúčastnila rovná stovka školních psychologů z celé České republiky, nechyběli ani akademičtí pracovníci.

Den se školní psychologií se snaží na rozdíl od jiných oborových konferencí s velkou škálou tematicky pestrých příspěvků zaměřit na jedno nebo dvě aktuální témata z praxe a ta podrobit hlubší analýze. „Chceme vytvořit platformu, která by sloužila jako místo setkávání a zároveň poskytovala odborné zázemí i pro začínající školní psychology,“ vysvětluje za organizační tým PhDr. Hana Sotáková. „Z okamžitých reakcí psychologů a dalších poradenských či akademických pracovníků bylo patrné, že konference tohoto typu má skutečně smysl, protože propojuje nejnovější vědecké poznatky s praktickými zkušenostmi,“ dodává doktorka. Sotáková.

Tomu odpovídal i program rozdělený do dvou tematických bloků. Každý blok byl uveden teoretickou přednáškou pracovníka katedry psychologie PedF UK, na niž navazovaly příspěvky z praxe školních psychologů. V následné diskusi pak účastníci reflektovali své osobní zkušenosti na různých typech škol. „Právě možnost výměny zkušeností a prezentace příkladů dobré praxe měla mezi účastníky velmi pozitivní odezvu. Rádi bychom v tomto formátu pokračovali i v dalších letech,“ plánuje dr. Sotáková.

Součástí konference byl i diskusní panel o stavu a perspektivě školní psychologie u nás, jehož se zúčastnili doc. Anna Kucharská za vedení Pedagogické fakulty, doc. Irena Smetáčková za katedru psychologie, prof. Stanislav Štech prezentující základní postuláty práce školních psychologů v ČR a dr. Jana Zapletalová z Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV).

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.