Spolková kancléřka paní dr. Angela Merkelová převzala pamětní medaili UK

Paní Dr. Angela MERKELOVÁ, spolková kancléřka Spolkové republiky Německo, přednesla v pondělí dne 20. října 2008 ve Velké aule Karolina na Univerzitě Karlově přednášku k aktuálním politickým otázkám. Pani kancléřka hovořila mimo jiné na téma bilaterální vztahy mezi Českem a SRN a k tématu evropská integrace a zdůraznila význam spolupráce států EU při podpoře vědy a výzkumu.

Při slavnostním shromáždění obdržela paní kacléřka Merkelová z rukou rektora UK pana prof. Václava Hampla zlatou univerzitní pamětní medaili za „ rozvoj a podporu vzájemných styků v oblasti univerzitní vědy a vzdělávání“ a oceněna byla i činnost organizace Německé akademické výměnné služby (DAAD) za „dlouholetou podporu výměnných pobytů studentů a akademických pracovníků UK“. Toto ocenění převzal prezident DAAD, pan Prof. Dr. Stefan Hormuth.Slavnostní projev rektora UK prof. Václava Hampla

LAUDATIO: Dr. Angela Merkel

LAUDATIO: DAAD

ZÁZNAM PROJEVU KANCLÉŘKY MERKELOVÉ ZDE

PROJEV KANCLÉŘKY MERKELOVÉ V ORIGINÁLE ZDE

PROJEV KANCLÉŘKY MERKELOVÉ V ČEŠTINĚ ZDEPosluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.