Spolková kancléřka paní dr. Angela Merkelová převzala pamětní medaili UK

Paní Dr. Angela MERKELOVÁ, spolková kancléřka Spolkové republiky Německo, přednesla v pondělí dne 20. října 2008 ve Velké aule Karolina na Univerzitě Karlově přednášku k aktuálním politickým otázkám. Pani kancléřka hovořila mimo jiné na téma bilaterální vztahy mezi Českem a SRN a k tématu evropská integrace a zdůraznila význam spolupráce států EU při podpoře vědy a výzkumu.

Při slavnostním shromáždění obdržela paní kacléřka Merkelová z rukou rektora UK pana prof. Václava Hampla zlatou univerzitní pamětní medaili za „ rozvoj a podporu vzájemných styků v oblasti univerzitní vědy a vzdělávání“ a oceněna byla i činnost organizace Německé akademické výměnné služby (DAAD) za „dlouholetou podporu výměnných pobytů studentů a akademických pracovníků UK“. Toto ocenění převzal prezident DAAD, pan Prof. Dr. Stefan Hormuth.Slavnostní projev rektora UK prof. Václava Hampla

LAUDATIO: Dr. Angela Merkel

LAUDATIO: DAAD

ZÁZNAM PROJEVU KANCLÉŘKY MERKELOVÉ ZDE

PROJEV KANCLÉŘKY MERKELOVÉ V ORIGINÁLE ZDE

PROJEV KANCLÉŘKY MERKELOVÉ V ČEŠTINĚ ZDEPosluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.