Rektorský den dal příležitost sportovat i handicapovaným

Studenti a vyučující pražských fakult UK se 13. května opět převlékli do sportovního, aby se zapojili do již tradičního Rektorského sportovního dne, který se koná pod záštitou rektora UK. My jsme sledovali dění v loděnici Regata, kam organizátoři pozvali i žáky školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené a klienty Centra Paraple, aby jim umožnili vyzkoušet si vodní sporty či si zajezdit na speciálních kolech pro handicapované.

Nevidomé děti si mohly s asistentem vyjet na kole. Asfaltová cyklostezka vede přímo nad loděnicí

Ze školy Jaroslava Ježka letos do Podolí přicestovalo 10 chlapců

Na kanoe vzaly děti studentky tělesné výchovy PedF UK, které přišly na akci jako dobrovolnice

Největší oblibě se těšila jízda na motorovém člunu

Kolo pro handicapované si vyzkoušeli i zdraví studenti

Klientky z Centra Paraple se zprvu obávaly, zda je speciální loď pro vozíčkáře dostatečně stabilní...

...pak ale byly z jízdy unešené

Do Centra sportovních aktivit zdravotně postižených zavítal i rektor UK Václav Hampl (uprostřed)

Klienty Centra Paraple po Vltavě s nadšením vozil žák školy Jaroslava Ježka, který se člun naučil obdivuhodně rychle ovládat

Vedoucí podolského centra Jan Hruša (vlevo) pozval na plavbu novou lodí pro vozíčkáře rektora UK Václava Hampla (uprostřed) a Bohuslava Gaše, děkana Přírodovědecké fakulty UK

Během plavby kolem vyšehradských skal vyprávěl Jan Hruša o aktivitách, které v nejbližší době pro studenty UK v centru plánují

(Lucie Kettnerová)

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.