Červená Karkulka jako deus ex machina


Šípková Růženka se potká s Červenou Karkulkou a povídají si latinsky. Připadá vám to zmatené? Jedná se o jedinečné představení organizované skupinou dvanácti studentů Ústavu řeckých a latinských studií Filozofické fakulty.


 “Původně jsme chtěli vystupovat pouze na vánoční besídce našeho ústavu v roce 2006. Nikdo netušil, že se z toho vyvine tradice a dokonce získáme grant z Fondu rozvoje vysokých škol na vytvoření multimediálního DVD s naší poslední hrou”, říká režisérka divadelní skupiny LVPA Martina Vaníková, studentka druhého ročníku doktorského studia oboru Klasická filologie. Natáčení Šípkové Růženky ovšem musí počkat až na začátek června, kdy se dva herci vrátí ze pobytu v Cambridge a v Římě. DVD je připravováno jako výuková pomůcka pro střední školy a bude obsahovat kromě latinských a českých titulků i rozhovory s herci a naplánována je i učebnice s příručkou pro studenty i učitele.

představení Šípková Růženka - Rosaciola

18. 12. 2008

Šípková Růženka bratří Grimmů byla pouze inspirací pro Bořivoje Marka, který latinský scénář hry situoval na helénistický Rhodos. Spojovacím článkem všech divadelních představení skupiny LVPA je Červená Karkulka, která se  v převlečení za Zlatovlásku snaží ve stejnojmenné pohádce provdat za císaře Nerona, v Perníkové chaloupce poradit dětem kam jít a v Šípkové Růžence se zjeví jako deus ex machina. Sama LVPA je zvědavá, kde se Cuculla zjeví příště.


Divadelní spolek LVPA poprvé vystupoval 20. prosince 2006 a od té doby hrál na letní škole klasických studií, vystupoval před asociací učitelů latiny Alfa a studenty klasických gymnázií v Praze, Brně a Ostravě.

Již vydaná DVD opatřená latinskými a českými titulky a bohatým bonusovým materiálem lze zakoupit na . Veškeré příjmy získané prodejem DVD používá divadelní skupina na rozvoj spolku.


P.K.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.