‹  Listopad 2016  ›

ÚtStČtSoNe
123456
PoÚtStČtSoNe
78910111213
PoÚtStČtSoNe
14151617181920
PoÚtStČtSoNe
21222324252627
PoÚtSt
282930

16. listopadu 2016

Kvalita vzdělávací činnosti a její hodnocení jako jeden z pilířů moderní univerzity

Téma konference se odvíjí od současných proměn legislativního rámce a od setrvale stoupajících nároků na kvalitu v univerzitním vzdělávání. Nedílnou součástí odborné diskuse k příspěvkům bude reflexe nových trendů ve vysokoškolském vzdělávání a z nich plynoucích požadavků na pedagogické kompetence akademických pracovníků.


16. listopadu 2016

HUDEBNĚ PEDAGOGICKÉ SYMPOZIUM

V rámci oslav 70. výročí založení Pedagogické fakulty UK v Praze pořádá katedra hudební výchovy HUDEBNĚ PEDAGOGICKÉ SYMPOZIUM, věnované 100. výročí narození českého hudebního pedagoga, psychologa a didaktika doc. PhDr. Františka Sedláka, CSc. 16. listopadu 2016 od 9 hodin Památník národního písemnictví, sál B. Němcové Strahovské nádvoří 1, Praha 1 – Hradčany Přijměte tímto pozvání ke společnému setkání a odborné diskuzi nad tradicemi, aktuálními otázkami a perspektivami hudební pedagogiky, psychologie a didaktiky. Při této příležitosti bude též vzpomenuto na 100. výročí narození českého hudebního teoretika a pedagoga PhDr. Eduarda Herzoga.


16. listopadu 2016

Workshop s přednáškou: „Geneze symbolu v tělesné interakci: návrh pragmatistické teorie universálií"

Katedra Elektronické kultury a sémiotiky společně s Fakultou humanitních studií srdečně zvou na přednášku a workshop zahraničního hosta dr. Romana Madzii s názvem "Geneze symbolu v tělesné interakci: návrh pragmatistické teorie universálií", které se budou konat 16.11. Přednáška proběhne ve Vokovicích (učebna FHS 2 a C-001) v době od 11:00-12:20, workshop věnovaný Meadově filosofii komunikace a sociální konstrukci já pak proběhne s přestávkami od 12:30-17:00.


16. listopadu 2016

Přednáška Julia Tomina „Platonovy dialogy jako forma poznání i historický záznam“

Fakulta humanitních studií UK vás zve na přednášku prof. Julia Tomina s názvem Platonovy dialogy jako forma poznání i historický záznam (zejména ve vztahu k Sokratovi), která se uskuteční ve středu 16. 11. 2016 od 18:30 v místnosti 5022. Profesor Julius Tomin je český filosof, znalec Homéra a klasického řeckého myšlení, signatář Charty 77; žije v Oxfordu. Vstup volný.


21. listopadu 2016 – 11. listopadu 2016

Podzimní koncert

Tradiční podzimní koncert Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, na kterém vystoupí studenti fakulty.


21. listopadu 2016

Svět po Obamovi, svět před volbami

Pozor, již třetí díl originálního diskuzního cyklu

Přijďte do Malostranské besedy diskutovat s Václavem Hamplem, Jiřím Pehem a Tomášem Lindnerem nejen o USA, ale celém světě po volbě nového amerického prezidenta. A užít si trochu jazzu…


22. listopadu 2016

Odborný seminář: Integrace zdravotní a sociální péče: reflexe stavu v ČR a ve světě

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy a Senát Parlamentu České republiky vás zvou na odborný seminář s názvem „Integrace zdravotní a sociální péče: reflexe stavu v ČR a ve světě“.


22. listopadu 2016

Trimed Job 2016 - veletrh práce 3. lékařské fakulty

Veletrh práce 3. LF UK TRIMED JOB 2016 má za cíl usnadnit studentům lékařské fakulty vstup do zaměstnání. Účastníci budou mít možnost osobní konzultace se zástupci jednotlivých zdravotnických zařízení, a probrat nejen nabídku pracovních míst, ale též si domluvit stáže či praxe. Důležitým bodem programu budou přednášky, které přiblíží účastníkům charakter jednotlivých oborů, nastíní, co absolventa čeká po obdržení diplomu a předvedou možnosti práce lékaře v zahraničí.


23. listopadu 2016

Homo psychoticus II

Autorské čtení a křest knihy Homo psychoticus II Michaely Malé z cyklu Z první ruky spojené s přednáškou prof. MUDr. Cyrila Höschla, DrSc., FRCPsych.: Je ADHD historické novum?


24. listopadu 2016

Křest kalendáře projektu Andromeda

Křest kalendáře dobrovolnic s dětmi, jehož výtěžek bude použit na pomoc ohroženým dětem, konkrétně na hrazení psychiatrických a psychoterapeutikých služeb pro děti z dětských domovů. Akce se koná 24. 11. 2016 od 18:00 hod. v Malé aule Karolína za přítomnosti rektora UK prof. Tomáše Zimy a děkana 3. LF UK prof. Michala Anděla. Na akci budou též přítomny naše dobrovolnice, které povypráví o svých zážitcích a zkušenostech s focením kalendáře i o zkušenostech s dětmi.


24. listopadu 2016 – 25. listopadu 2016

Konference: Adriena Šimotová a její místo v kontextu výtvarného umění a kultury XX. století a současnosti

U příležitosti devadesátého výročí narození Adrieny Šimotové, jedné z nejrespektovanějších osobností českého výtvarného umění posledních šesti desetiletí, připravil Nadační fond Adrieny Šimotové a Jiřího Johna spolu s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy a Katedrou teorie a dějin umění Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze mezioborovou konferenci, která má připomenout její tvorbu.


24. listopadu 2016

Myšlenkové mapy efektivně

Chcete si vyzkoušet nové techniky správy informací pomocí myšlenkových map? Myšlenková mapa je grafické uspořádání klíčových slov, doplněná obrázky vyznačující vzájemné vztahy a souvislosti. Seminář v rámci cyklu na podporu rozvoje kariéry.


24. listopadu 2016 – 25. listopadu 2016

13. Mezinárodní lékařská posgraduální konference - 13th International Medical Postgraduate Conference

Konference je pořádána pod záštitou rektora Univerzity Karlovy, je zaměřena na postgraduální studenty lékařských fakult a představuje mimořádnou příležitost pro mezioborová setkání. V rámci Evropy je tato konference výjimečnou akcí.


24. listopadu 2016

Křeslo pro Fausta

Chcete vědět, čím se právě zabývá dramatik, režisér a spoluzakladatel pražského Činoherního klubu Ladislav Smoček?

Rádi byste se dověděli, jaký je jeho pohled na divadlo a svět vůbec?

Zajímá Vás, zda má kromě divadla ještě další záliby?


24. listopadu 2016

Křeslo pro Fausta

Chcete vědět, čím se právě zabývá dramatik, režisér a spoluzakladatel pražského Činoherního klubu Ladislav Smoček? Rádi byste se dověděli, jaký je jeho pohled na divadlo a svět vůbec? Přijďte 24. listopadu v 17.00 do Fausťáku, kde se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky.


24. listopadu 2016

Rozpravy o českých médiích: Americké prezidentské volby a média

Do jaké míry média pomáhala/ztěžovala kampaň jednotlivých kandidátů? Má Donald Trump pravdu, když tvrdí, že se proti němu americká média spikla? A byla kampaň Hillary Clintonové nepovedená? Lze vůbec "prodat" politiky, kteří nejsou považováni za důvěryhodné a čestné? Jakou roli hrála v předvolební kampani sociální média? Jsou Twitter a Facebook silnější než New York Times a Wall Street Journal? A jak o amerických volbách informovala česká média?


29. listopadu 2016

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandě

Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jak(é je to) studovat v některých z méně obvyklých, o to však zajímavějších a lákavějších světových destinací! Tentokrát se zaměříme na Austrálii a Nový Zéland.


30. listopadu 2016

Fyziklání online

Fyziklání online je tříhodinová soutěž pro až pětičlenné týmy, která probíhá přes internet. Akce je otevřená všem - primárně je sice pro talentované středoškoláky, ale má i otevřenou kategorii pro kohokoliv. V průběhu soutěže týmy řeší příklady, za správně vyřešené příklady získávají body a další příklady. Vyhrává tým s nejvyšším bodovým ziskem.


1. prosince 2016

XXV. Česká urogynekologie 2016

Jubilejní celostátní konference s mezinárodní účastí se koná tradičně první čtvrtek měsíce prosince – letos tedy 1. prosince - v konferenčních prostorách hotelu Clarion Congress Hotel Prague (konferenční sály: Aquarius/Taurus a Tycho/Kepler). Věříme, že rádi přijmete naše pozvání a těšíme se na Vaši účast a setkání v podzimní Praze.


1. prosince 2016

Doktorandská konference: „Svět pro příští generace“

Konference „Svět pro příští generace: Kříž jako symbol v evropském myšlení a umění“ hodlá přispět ke zkvalitnění doktorandského výzkumu, disertačních projektů a oborového či mezioborového diskursu. Je otevřená pro studenty doktorandských programů teologických, religionistických, filosofických či historických, jakož i dalších humanitně vědních nebo uměleckých oborů, pro něž je téma aktuální.


2. prosince 2016

Motivační účinky podpory výzkumu a vývoje ve firmách

Programy přímé podpory VaV ve firmách jsou tradičním nástrojem inovační politiky v ČR. Jejich hodnocení však bylo doposud prováděno velmi povrchně. Martin Srholec na semináři představí, jakým způsobem je možné provádět ekonometrické odhadymotivačního účinku veřejných dotací na firemní VaV výdaje. Následná diskuse rozebere, co tyto výsledky znamenají pro inovační politiku, užitečnost tohoto způsobu hodnocení a možnosti pro jeho širší implementaci.


5. prosince 2016 – 20. prosince 2016

Vánoční trhy a Advent na PedF UK

Vřele Vás zveme na oslavy Adventu, které se budou konat na Pedagogické fakultě.

5. 12. od 15.00 slavnostní zahájení ve vestibulu fakulty

7. 12. od 14.00 Vánoční setkání odborové organizace

12. 12. od 18.00 Ukradené Vánoce v R112.

13. 12. od 19.00 Adventní koncert v Karolinu

13. 12. pečení s Drosophilou

14. 12. Guess game o dárky s Emile

15. 12. od 9:30 do 14:00 Vánoční trhy na fakultě - chráněné dílny a školy, které integrují děti se zvl. potřebami

Tajný Ježíšek s Agorou (balení dárků)

20. 12. od 14.00 do 16.00 Vánoční setkání zaměstnanců ve velkém sále PedF UK


5. prosince 2016

Ničíme si planetu. Co s tím?

Neformální debata s odborníky, která se uskuteční v rámci cyklu Besed v Besedě. Tentokrát na ekologické téma - Jaký je stav naší planety? Je opravdu tak alarmující, jak varují někteří vědci? Co bychom měli dělat, abychom planetu tolik nedevastovali?


6. prosince 2016 – 28. února 2017

Výstava 50 000 růží sametové revoluci: Přátelství Václava Havla a Mária Soarese

Výstava 50 000 růží sametové revoluci: Přátelství Václava Havla a Mária Soarese vznikla z iniciativy Českého velvyslanectví v Lisabonu ve spolupráci s Nadací Mária Soarese, Portugalským velvyslanectvím v Praze, Portugalským centrem / Camões I. P.  a  Filozofickou fakultou UK.


6. prosince 2016

Seminář Možnosti studia v Itálii, Španělsku a Portugalsku

Rádi byste v rámci svého studia vyjeli na studijní pobyt do Itálie, Španělska nebo Portugalska? Přijďte si poslechnout, s jakými zážitky a zkušenostmi se vrátili ti, kteří na tamních univerzitách již studovali! V rámci semináře se rovněž dozvíte, jak si svůj studijní pobyt v těchto zemích zařídit a jaké jsou možnosti jeho financování.


7. prosince 2016 – 25. ledna 2017

VIZE - výstava obrazů Anežky Bartošíkové

Výstava obrazů studentky KTF UK Anežky Bartošíkové.


7. prosince 2016

VIII. studentská konference Výživa, potraviny a zdraví 2016

Konference je určena k prezentaci témat bakalářských, diplomových a doktorských prací studentů fakult lékařských, zdravotně-sociálních, přírodovědeckých, potravinářských a zemědělských, se zaměřením na problematiku výživy, potravin a zdraví. Konference bude probíhat v Konferenčním sále Radany Königové 3. lékařské fakulty.


8. prosince 2016

Big data

Přednáška s prezentací základních technik ke správě většího množství dat z cyklu seminářů na podporu rozvoje kariéry pro studenty UK.


9. prosince 2016 – 11. prosince 2016

36. Kaňkův pražský onkologický den gynekologů

36. Kaňkův pražský onkologický den pořádaný s Gynekologicko-porodnickou klinikou 3. LF UK a FNKV se koná v pátek 9. - 11. 12. 2016 v Kongresovém sále OREA Hotelu Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6


9. prosince 2016

Mediální obraz rozvojových témat

Jak být v dnešní době dobrými učiteli? Jaké dovednosti žákům předat, aby se naučili současnému světu lépe rozumět a orientovali se v něm? Jak učit GRV jinak? Odpovědi na tyto otázky vám nabídneme během konference Mediální obraz rozvojových témat, která se uskuteční 9. prosince v Praze a kterou pořádá projekt Jeden svět na školách a Studentský spolek Agora. Více info na facebook.com


9. prosince 2016

Hrát dějiny: vztah historie a počítačových her

“Kdo si hraje, nezlobí. Vzdělává se!”

V návaznosti na přednášku Martina Klímy “Počítačové hry, historie a prožívání dějin” a diskusní panel “Počítačové hry ve výuce dějepisu” jsme se rozhodli v této problematice pokračovat a pomocí diskuze do ní přinést i jiné neotřelé pohledy. Dalo by se říci, že historie je jedno z nejpopulárnějších témat pro tvorbu videoher.


12. prosince 2016 – 25. ledna 2017

Výstava "Architektonická soutěž o návrh Kampus Albertov - Biocentrum, Globcentrum"

V prostorech historického Karolina - Křížové chodby je zpřístupněna akademické i široké veřejnosti výstava všech soutěžních návrhů zaslaných do architektonické soutěže o návrh kampusu Albertov - Biocentrum, Globcentrum.


12. prosince 2016

Ukradené vánoce

Historky, scénky, vtipní hosté, skvělí moderátoři. To je zábavný večer s názvem Ukradené Vánoce.


13. prosince 2016

Psychedelika v neurobiologickém výzkumu: cesta "tam" a zase zpátky

Srdečně vás zveme na přednášku z cyklu Medicína jako věda ak. roku 2016/2017. Přijďte si poslechnout prof. MUDr. Jiřího Horáčka, PhD. Budeme se na vás těšit 13. prosince v 18 hod v Syllabově posluchárně!


13. prosince 2016

Adventní koncert

Děkan Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy prof. Michal Nedělka zve srdečně všechny studenty i zaměstnance na Adventní koncert, který se uskuteční 13. prosince 2016 v 19:00 ve Velké aule Karolina.


14. prosince 2016 – 31. ledna 2017

Výstava Popel našich předků

Srdečně zveme výstavu Popel našich předků, která probíhá ve vestibulu hlavní budovy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (nám. Jana Palacha 2, Praha 1). Výstava představuje probíhající záchranný archeologický výzkum jednoho muzea a tří vysokých škol na pohřebišti z doby bronzové u Vojenic ve východních Čechách.


14. prosince 2016

Přednáška a čtení dr. Samka - Tahle země je naše: Český a německý veřejný prostor

Existuje možnost, jak se nově podívat na svět médií a sociální komunikace? A co v něm pak spatříme? Tomáš Samek bude hovořit o své knize, která teoreticky i na konkrétních příkladech z českého a německého prostředí odhaluje některé doposud spíše přehlížené vztahy a souvislosti mezi komunikační a sociopolitickou dynamikou. Více informací zde.


14. prosince 2016

Vánoční koncert fakultního souboru ACANT

Fakultní sbor ACANT vás srdečně zve na svůj vánoční koncert v Betlémské kapli na Žižkově.


15. prosince 2016

Jak se chovat na přijímacím pohovoru

Cílem semináře je ujasnit si, jak probíhají „přijímací pohovory“ a jak se na ně připravit. Seminář v rámci cyklu na podporu rozvoje kariéry.


15. prosince 2016

Rozpravy o českých médiích: Vizualizace médií

O čem budeme diskutovat? O tom, jak velkou část v médiích tvoří obrazy (fotografie, karikatury, infografiky), jestli kvůli nim ustupuje textová část, proč je třeba informace vizualizovat a zda je to tím, že obrazům rozumíme více než textům.


15. prosince 2016

DÍLO R. M. RILKA V ČESKÉM A EVROPSKÉM KONTEXTU

Ústřední knihovna PedF UK srdečně zve na přednášku doc. PhDr. Viery Glosíkové, CSc. "DÍLO R. M. RILKA V ČESKÉM A EVROPSKÉM KONTEXTU", která se uskuteční 15. prosince 2016 od 18:00 ve studovně knihovny, v přízemí Magdalény Rettigové 4.


18. prosince 2016

Vánoční koncert VUS UK

Ani v letošním roce nemůže chybět tradiční vánoční koncert Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy v Praze.

Přijďte spolu s námi oslavit tato významná jubilea a naladit se na poklidnou atmosféru v nadcházejícím advetním čase. Jste srdečně zváni!


19. prosince 2016

Kam nás vede globalizace?

Pozor, již pátý díl originálního diskuzního cyklu

Přijďte do Malostranské besedy diskutovat s teologem a filozofem Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D. a ekonomem Tomáš Sedláček o globalizaci. A užít si trochu jazzu…


20. prosince 2016

Představení nové knihy veřejnosti

Kniha autorky Pavly Koritenské nazvaná Příběh budovy Lékařské fakulty v Hradci Králové vznikla ve spolupráci hradecké Lékařské fakulty a Muzea východních Čech v Hradci Králové. Mapuje historii let 1935-1947 a zahrnuje jak historii budovy v Šimkově ulici, tak vznik Lékařské fakulty v Hradci Králové a první roky jejího fungování.


20. prosince 2016

Normalizace nejistoty. Prekarizace akademické práce

Ve společnosti i v akademické sféře dochází v posledních letech k nárustu finanční a sociální nejistoty, především v důsledku snižování mezd a nahrazování plného pracovního poměru jiným druhem vazby mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, nejčastěji částečným úvazkem. Tento stav nazýváme prekarizací práce.


2. ledna 2017 – 26. ledna 2017

Houby v obrazech

Václav Burle - Houby v obrazech

Srdečně vás zveme na výstavu velkoformátových fotografií hub. Představí se vám zde houby z Bavorského lesa, Šumavy, Brd, Beskyd, Krkonoš a z Novohradska. 


6. ledna 2017

Den otevřených dveří 2017 3LF UK

Dne 6. 1. 2017 se od 14.00 koná na 3. lékařské fakultě Den otevřených dveří. Zájemci o studium se mohou setkat s našimi studenty, kantory, pracovníky studijního odd. nebo si prohlédnout různá pracoviště Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Bude jim představena naše fakulta a studium na ní.


6. ledna 2017 – 7. ledna 2017

129. Reprezentační ples mediků 1. LF UK

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 129. reprezentační ples mediků 1. LF UK, který se uskuteční 6. ledna 2017 od 20.00 v krásných prostorách Paláce Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1.

Velmi se těšíme na Vaši návštěvu!


7. ledna 2017

Den otevřených dvěří 1.lékařské fakulty

Srdečně zveme zájemce o studium na

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 

Přijďte se seznámit s fakultou a jejími vyučujícími a dozvědět se vše potřebné o studiu!


9. ledna 2017

Jak nezblbnout v době postfaktické

Přijďte do Malostranské besedy diskutovat s politických goegrafem Michaelem Romancovem, psychologem Daliborem Špokem a sociologem Janem Hartlem o době postfatické (the post-truth era). A užít si trochu jazzu…




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.